O Algorandzie i bezpieczeństwie smart contractów – wywiad z Łukaszem Ptakiem z ULAM LABS (Odc. 058)

Łukasz wraz z zespołem tworzy projekty na Algorandzie, jeden z nich to DEX, który przy okazji był mocno sprawdzany przez renomowanych audytorów. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia Łukasza by dowiedzieć się więcej jak wygląda świat Algoranda i o co chodzi z tymi audytami smart contractów. W odcinku usłyszysz: Blogpost Łukasza o dobrych praktykach pisania smart… Czytaj dalej O Algorandzie i bezpieczeństwie smart contractów – wywiad z Łukaszem Ptakiem z ULAM LABS (Odc. 058)

Świat zdecentralizowanych finansów okiem twórcy projektu pożyczkowego – wywiad z Piotrem Dudą z DeltaPrime (Odc. 057)

Piotr wraz z zespołem buduje projekt DeFi, dzięki czemu możemy z pierwszej ręki usłyszeć jak działają pożyczki na blockchainie i jak tworzy się projekt przez który przepływają duże środki.  W odcinku usłyszysz: Strona projektu DeltaPrime: https://deltaprime.io/ Twitter DeltaPrime: https://twitter.com/DeltaPrimeDefiDiscord DeltaPrime: https://discord.com/invite/9bwsnsHEzD 🚨Aby nie przegapić kolejnych odcinków pamiętaj aby zapisać się do newslettera. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Jeśli podobał Ci się ten… Czytaj dalej Świat zdecentralizowanych finansów okiem twórcy projektu pożyczkowego – wywiad z Piotrem Dudą z DeltaPrime (Odc. 057)

Rozwiązania blockchain w świecie enterprise (i nie tylko) – wywiad z Agatą Slater z IBM (Odc. 056)

Agata ma szansę obserwować rynek blockchain z ramienia korporacji. Widzi dzięki temu nad czym pracują duże firmy. To w połączeniu z realistycznym podejściem do całego świata web3 pozwoliło nam na chłodno spojrzeć na cały rynek i porozmawiać o jego różnych obszarach. W odcinku usłyszysz: Profil Agaty na LinkedIN: https://www.linkedin.com/in/agata-slater/Strona Stowarzyszenia Blockchain Polska: https://blockchain-polska.org/Event, na który zaprasza Agata: https://totconference.com/… Czytaj dalej Rozwiązania blockchain w świecie enterprise (i nie tylko) – wywiad z Agatą Slater z IBM (Odc. 056)

Meandry prawnych aspektów świata web3 – wywiad z Dorotą Zabłocką z 3DOTS (Odc. 055)

Kwestie prawne i prawno-podatkowe w kontekście web3 to bardzo dużo mitów i niewiadomych. Poprosiliśmy Dorotę o pomoc w rozwikłaniu najpopularniejszych tematów. To mocno zawiłe ale jednocześnie fascynujące kwestie. W odcinku usłyszysz: Strona 3DOTS: https://3dots.law/LinkedIn Doroty: https://www.linkedin.com/in/dorotazablockalaw/ ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Pamiętaj, aby ocenić ten podcast w swojej aplikacji podcastowej 😊 💌Aby nie przegapić kolejnych odcinków zapisz się do newslettera. Miłego… Czytaj dalej Meandry prawnych aspektów świata web3 – wywiad z Dorotą Zabłocką z 3DOTS (Odc. 055)

Stan rynku blockchain na początku 2023 roku – wywiad z Marcinem Rzeteckim (Odc. 054)

Na przełomie roku usiedliśmy z Marcinem, żeby porozmawiać o tym, jak wygląda obecnie rynek i gdzie jesteśmy z technologią blockchain. Wyszła nam bardzo konkretna rozmowa daleka od hype’u i sprzedawania marzeń. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie naprawdę jesteśmy w rozwoju technologii blockchain i jakie są widoki na przyszłość to koniecznie posłuchaj tego co Marcin ma do… Czytaj dalej Stan rynku blockchain na początku 2023 roku – wywiad z Marcinem Rzeteckim (Odc. 054)

Sezonowość w przyrodzie jako metafora rozwoju świata web3 – wywiad z Maćkiem Ołpińskim (Odc. 053)

Długa ale bardzo ciekawa rozmowa z kimś, kto obserwuje świat web3 od bardzo, bardzo dawna. Maciek dzieli się z nami swoimi obserwacjami, przemyśleniami i doświadczeniem zebranym przez lata. Przesłuchanie tej rozmowy to dobrze zainwestowany czas dla kogoś kto chce lepiej rozumieć krypto. W odcinku usłyszysz: 🚨Pamiętaj żeby zapisać się na newsletter. Dzięki temu nie przegapisz… Czytaj dalej Sezonowość w przyrodzie jako metafora rozwoju świata web3 – wywiad z Maćkiem Ołpińskim (Odc. 053)

Jak i dlaczego powstaje newsletter Świat Web3 + podsumowanie roku 2022 i predykcje na 2023 – wywiad z Antonim i Martinem z newslettera Świat Web3 (Odc. 052)

Antoni i Martin przyglądają się projektom web3 i opisują je co tydzień w swoim newsletterze. Uchylają nam rąbka tajemnicy, jak pracują nad tym projektem. Przy okazji spotkania postanowiliśmy również przyjrzeć się mijającemu rokowi 2022 i spojrzeć w 2023 😉 W odcinku usłyszysz: Do newslettera Świat Web3 zapiszesz się pod adresem: https://swiatweb3.substack.com/Jeśli chcesz współpracować z Antonim i Martinem to odezwij się… Czytaj dalej Jak i dlaczego powstaje newsletter Świat Web3 + podsumowanie roku 2022 i predykcje na 2023 – wywiad z Antonim i Martinem z newslettera Świat Web3 (Odc. 052)

Jak wejść w świat krypto od strony filozofii – wywiad z Konradem Urbanem z Peanut Protocol (Odc. 051)

Konrad tworzy projekty w web3, a co ciekawe wszedł ten obszar od strony filozofii. Nie mogliśmy nie skorzystać z wykształcenia i doświadczenia Konrada i porozważaliśmy trochę filozoficznych aspektów świata krypto. To raczej nie jest prosta rozmowa, ale jest satysfakcjonująca 😉 W odcinku usłyszysz: Strona Peanut Protocol: https://peanut.to Discord Peanut znajdziesz pod adresem: https://discord.com/invite/BX9Ak7AW28Konrada znajdziesz na Twitterze i LinkedInie 🚨Pamiętaj… Czytaj dalej Jak wejść w świat krypto od strony filozofii – wywiad z Konradem Urbanem z Peanut Protocol (Odc. 051)

Wykorzystanie NFT i innych komponentów web3 w biznesie – wywiad z Mirkiem Burnejko (Odc. 50)

Mirek to bardzo doświadczony przedsiębiorca. W kilku swoich biznesach wykorzystuje komponenty ze świata web3. Co ciekawe podchodzi do nich bardzo narzędziowo i zdroworozsądkowo. Posłuchaj jak np. NFT mogą się przydać w biznesach, które nie są natywnie osadzone w krypto/web3. W odcinku usłyszysz: Strona, na której znajdziesz linki do wszystkich biznesów Mirka oraz jego historię: https://miroburn.pl/ Miłego… Czytaj dalej Wykorzystanie NFT i innych komponentów web3 w biznesie – wywiad z Mirkiem Burnejko (Odc. 50)

Jak wygląda praca dla drugiego największego DAO na świecie – wywiad z Mariuszem Szymą z Windranger Labs (Odc. 049)

Windranger Labs jest firmą, która świadczy szereg usług dla drugiego największego (pod względem zasobności skarbca) DAO na świecie – BitDAO. Jak pracuje się w takim ekosystemie? Czym różni się to od tradycyjnych firm? Jakie są wyzwania? W odcinku usłyszysz: Publiczne repozytorium z problemami BitDAO: https://github.com/windranger-io/public-docs Platforma community dla BitDAO – https://aembassy.io/Hackathony, o których wspominał Mariusz – https://sozu.haus/ 🚨Pamiętaj żeby… Czytaj dalej Jak wygląda praca dla drugiego największego DAO na świecie – wywiad z Mariuszem Szymą z Windranger Labs (Odc. 049)