Stan rynku blockchain na początku 2023 roku – wywiad z Marcinem Rzeteckim (Odc. 054)

Na przełomie roku usiedliśmy z Marcinem, żeby porozmawiać o tym, jak wygląda obecnie rynek i gdzie jesteśmy z technologią blockchain. Wyszła nam bardzo konkretna rozmowa daleka od hype’u i sprzedawania marzeń. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie naprawdę jesteśmy w rozwoju technologii blockchain i jakie są widoki na przyszłość to koniecznie posłuchaj tego co Marcin ma do… Czytaj dalej Stan rynku blockchain na początku 2023 roku – wywiad z Marcinem Rzeteckim (Odc. 054)

Sezonowość w przyrodzie jako metafora rozwoju świata web3 – wywiad z Maćkiem Ołpińskim (Odc. 053)

Długa ale bardzo ciekawa rozmowa z kimś, kto obserwuje świat web3 od bardzo, bardzo dawna. Maciek dzieli się z nami swoimi obserwacjami, przemyśleniami i doświadczeniem zebranym przez lata. Przesłuchanie tej rozmowy to dobrze zainwestowany czas dla kogoś kto chce lepiej rozumieć krypto. W odcinku usłyszysz: 🚨Pamiętaj żeby zapisać się na newsletter. Dzięki temu nie przegapisz… Czytaj dalej Sezonowość w przyrodzie jako metafora rozwoju świata web3 – wywiad z Maćkiem Ołpińskim (Odc. 053)

Jak i dlaczego powstaje newsletter Świat Web3 + podsumowanie roku 2022 i predykcje na 2023 – wywiad z Antonim i Martinem z newslettera Świat Web3 (Odc. 052)

Antoni i Martin przyglądają się projektom web3 i opisują je co tydzień w swoim newsletterze. Uchylają nam rąbka tajemnicy, jak pracują nad tym projektem. Przy okazji spotkania postanowiliśmy również przyjrzeć się mijającemu rokowi 2022 i spojrzeć w 2023 😉 W odcinku usłyszysz: Do newslettera Świat Web3 zapiszesz się pod adresem: https://swiatweb3.substack.com/Jeśli chcesz współpracować z Antonim i Martinem to odezwij się… Czytaj dalej Jak i dlaczego powstaje newsletter Świat Web3 + podsumowanie roku 2022 i predykcje na 2023 – wywiad z Antonim i Martinem z newslettera Świat Web3 (Odc. 052)

Jak wejść w świat krypto od strony filozofii – wywiad z Konradem Urbanem z Peanut Protocol (Odc. 051)

Konrad tworzy projekty w web3, a co ciekawe wszedł ten obszar od strony filozofii. Nie mogliśmy nie skorzystać z wykształcenia i doświadczenia Konrada i porozważaliśmy trochę filozoficznych aspektów świata krypto. To raczej nie jest prosta rozmowa, ale jest satysfakcjonująca 😉 W odcinku usłyszysz: Strona Peanut Protocol: https://peanut.to Discord Peanut znajdziesz pod adresem: https://discord.com/invite/BX9Ak7AW28Konrada znajdziesz na Twitterze i LinkedInie 🚨Pamiętaj… Czytaj dalej Jak wejść w świat krypto od strony filozofii – wywiad z Konradem Urbanem z Peanut Protocol (Odc. 051)

Wykorzystanie NFT i innych komponentów web3 w biznesie – wywiad z Mirkiem Burnejko (Odc. 50)

Mirek to bardzo doświadczony przedsiębiorca. W kilku swoich biznesach wykorzystuje komponenty ze świata web3. Co ciekawe podchodzi do nich bardzo narzędziowo i zdroworozsądkowo. Posłuchaj jak np. NFT mogą się przydać w biznesach, które nie są natywnie osadzone w krypto/web3. W odcinku usłyszysz: Strona, na której znajdziesz linki do wszystkich biznesów Mirka oraz jego historię: https://miroburn.pl/ Miłego… Czytaj dalej Wykorzystanie NFT i innych komponentów web3 w biznesie – wywiad z Mirkiem Burnejko (Odc. 50)

Jak wygląda praca dla drugiego największego DAO na świecie – wywiad z Mariuszem Szymą z Windranger Labs (Odc. 049)

Windranger Labs jest firmą, która świadczy szereg usług dla drugiego największego (pod względem zasobności skarbca) DAO na świecie – BitDAO. Jak pracuje się w takim ekosystemie? Czym różni się to od tradycyjnych firm? Jakie są wyzwania? W odcinku usłyszysz: Publiczne repozytorium z problemami BitDAO: https://github.com/windranger-io/public-docs Platforma community dla BitDAO – https://aembassy.io/Hackathony, o których wspominał Mariusz – https://sozu.haus/ 🚨Pamiętaj żeby… Czytaj dalej Jak wygląda praca dla drugiego największego DAO na świecie – wywiad z Mariuszem Szymą z Windranger Labs (Odc. 049)

Dla kogo i po co jest blockchain prywatny – wywiad z Dominikiem Zyskowskim z Espeo (Odc. 048)

Najpopularniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o blockchain prywatny jest Hyperledger Fabric. Byliśmy wobec niego mocno sceptyczni więc poprosiliśmy Dominika o pomoc w zrozumieniu tej technologii i sensu jej istnienia. Nie zawiedliśmy się, nasza rozmowa jest bardzo konkretna i rzeczowa. W odcinku usłyszysz: Akademia Blockchain, o której wspominał Dominik znajduje się pod linkiem: https://academy.espeo.eu/blockchain 🚨Pamiętaj żeby zapisać się… Czytaj dalej Dla kogo i po co jest blockchain prywatny – wywiad z Dominikiem Zyskowskim z Espeo (Odc. 048)

Od zainteresowania bitcoinem do software house’u tworzącego projekty dla web3 – wywiad z Michałem Kłujszo z 10clouds(Odc. 047)

10clouds jest jednym z aktywniejszych w web3 polskich software house’ów. Jak to się stało, że weszli w projekty oparte na Ethereum i jak to współgra z zainteresowaniami właścicieli. W odcinku usłyszysz: Ofert pracy 10clouds znajdziesz na: https://10clouds.com/careers/ 🚨Pamiętaj żeby zapisać się do newslettera. Dzięki temu nie przegapisz kolejnych odcinków i dodatkowych materiałów. Odcinek znajdziesz też w:

Przenoszenie produktów z rynków finansowych do DeFi – wywiad z Łukaszem Muzyką z IPOR Labs (Odc. 046)

Łukasz wraz z zespołem IPOR Labs buduje produkty finansowe w defi. Pomaga nam zrozumieć jak działają i jakie mają zastosowanie. Warto posłuchać bo to mało popularna wiedza a podana w bardzo przystępny sposób. W odcinku usłyszysz: Dokumentację IPOR Protocol znajdziesz na: https://docs.ipor.io/ 🚨Pamiętaj żeby zapisać się do newslettera. Dzięki temu nie przegapisz kolejnych odcinków i dodatkowych… Czytaj dalej Przenoszenie produktów z rynków finansowych do DeFi – wywiad z Łukaszem Muzyką z IPOR Labs (Odc. 046)

Zgłębiamy ekosystem Cosmos część 2 (Odc. 045)

Po raz drugi przyglądamy się ekosystemowi Cosmos. Punktem wyjścia była analiza jednej z firm, która wybrała Cosmos jako swój docelowy blockchain. Czy to dobry ruch? Posłuchaj 😉 W odcinku usłyszysz: Jeśli nie słuchałeś poprzedniego odcinka o Cosmosie to znajdziesz go pod linkiem https://ppw3.pl/odcinki/cosmos-cz1/ Pamiętaj też żeby zapisać się do newslettera. Dzięki temu nie przegapisz kolejnych odcinków… Czytaj dalej Zgłębiamy ekosystem Cosmos część 2 (Odc. 045)